Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa

Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa to kompleksowy przewodnik dotyczący konfiguracji systemu klimatyzacji Haier Ab242acbaa. Przewodnik zawiera szczegółowy opis urządzenia, instrukcje konfiguracji i konserwacji, a także informacje na temat trybów pracy i wszystkich funkcji. Przewodnik zawiera także szczegółowe informacje na temat konfiguracji i instalacji systemu, w tym wymaganych elementów, które trzeba ustawić, aby system działał prawidłowo. Przewodnik jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników systemu klimatyzacji Haier Ab242acbaa i pomoże im w wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności związanych z jego konfiguracją i użytkowaniem.

Ostatnia aktualizacja: Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa

Strona informacyjna

 1. Strona główna
 2. Poproś o instrukcję obsługi

Poproś o instrukcję obsługi wybranego produktu, wypełniając poniższy formularz.

CHŁODZENIE

PRANIE I SUSZENIE

GOTOWANIE

Potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności firmy Haier. *

Chcę otrzymywać informacje handlowe i komunikaty o promocjach, także spersonalizowane, za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości SMS lub telefonicznie, zgodnie z postanowieniami zawartymi w polityce prywatności.

Chcę udostępnić moje dane partnerom biznesowym Haier działającym w branży finansowej, do celów marketingowych, zgodnie z postanowieniami zawartymi w

* Pola obowiązkowe

Candy Hoover Group S. r. l. z jednym udziałowcem, podlegająca zarządzaniu i koordynacji przez Candy S. p. A., z siedzibą pod adresem: Via Comolli, 16-20861 Brugherio (MB) – Włochy kapitał zakładowy: 30. 000. 000, 00 EUR, w pełni wpłacony, włoski numer podatkowy i numer rejestracyjny w Rejestrze Firm Monza i Brianza 04666310158, VAT: IT00786860965

FIRMA

 • O firmie Haier
 • Haier Group
 • Newsletter
 • Investor relations
 • Kodeks Etyki

Candy Hoover Group S. 000, 00 EUR, w pełni wpłacony, włoski numer podatkowy i numer rejestracyjny w Rejestrze Firm Monza i Brianza 04666310158, VAT: IT00786860965

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

qwerty112 28 Jun 2021 22:30 28290

 • #1Level 10  

  #1

  Witam, posiada może ktoś do udostępnienia sensowną instrukcje obsługi sterownika YR-E27. Mam kłopot z ustawieniem temperatury w zbiorniku wody użytkowej. W ogóle sterownik nie wyświetla tej wartości (zworka w BM2_8 przestawiona na tryb wody ciepłej)

  Również ustawienie programatora to jakiś kosmos, przy wchodzeniu do menu, za każdym wejściem otwierają się inne opcje.

 • #2AdamcalinLevel 2  #2

  Witam, eksperem nie jestem bo dopiero zabieram się za montaż mojej pompy ciepła i zbieram informacje ale z tego co zrozumiałem w zbiorniku c. w. u powinieneś mieć czujnik temperatury i na panelu ustawiasz oczekiwaną wartość, kiedy do pompy czujnik wyśle info o osiągnięciu zadanej temp. zawór trójdrożny przełączy na grzanie c. o. Teraz ja się zastanawiam kiedy pompa przestaje grzać c. o? Kiedy osiągnie temp. zadaną na panelu sterowania na powrocie wody do P. C?

 • #3MirNet1Level 5  #3

  Witam mam taką pompę zamontowaną i jest O. K. w sterowniku CWU ATW-A01 ma być podłączony czujnik CWU a po za tym na wyjściu
  CN 21 po lewej stronie zaniast zakładać zworkę ja podłączyłem termostat pokojowy - akurat bezprzewodowy, ustawiłem na 21 * C i tak utrzymuje. A priorytetem jest i tak CWU. Pozdrawiam.

 • #4#4

  Hej MirNet1. Zamontowałem wczoraj swojego Haiera 8kw, wyskoczył mi błąd 049 (może miał ktoś podobnie? ) Czy mògłbyś wrzucić fotki jak masz ustawine przełączniki na płycie głównej jednostki zewnętrznej BM1 i BM2 może mam źle ustawione i przez to pokazuje ten błąd.

 • #5#5

  O. K Model jest ustawiony fabrycznie to te zaznaczone na czerwone piny a jeżeli masz sterowanie CWU i PC jest połączona podwójnym
  przewodem ze sterownikiem, to BM-1 pin 8 i BM-2 również pin 8 do góry ja tak zrobiłem i wszystko dobrze pracuje. Oczywiście ATW-A01 - moduł sterowania do C. W. U ma mieć zworkę na cn21 albo do cn 21 podłączony termostat pokojowy i czujnik na cn31 wciśnięty do zasobnika CWU. w załączniku nie są jeszcze przestawione piny BM-1 pin 8 do góry i BM-2 pin 8 do góry.

 • #6#6

  Wielkie dzieki MirNet1. Ustawiłem przełączniki na BM1 i BM2 tak jak na zdjęciach które podesłałeś I wszystko działa. Błąd zniknął, wentylator kręci PC śmiga.

 • #7samara30Level 7  #7

  Dzień dobry, pytanie do tejże pompy, czy macie panowie zamontowaną grzałkę w razie niskich temperatur, która ma działać ze styku 11 i 12?, może ktoś już to uruchamiał.

 • #8bergolcLevel 13  #8

  Podłączyłem grzałki do swojej pompy.
  Trzeba zastosować przekaźnik
  na wyjściu atw pojawia się 220v przy potrzebie załączenie grzalki
  Ja mam podłączone jak na zdjęciu grzałka potrojna bezpiecznikami w skrzynce wybieram czy ma chodzić jedna dwie części trzy grzalki
  Ale jeżeli nie używasz wyjścia grzalki bojlera cwu możesz przepiac wtyczkę z cn9 na cn4 a grzalke bufora podpiąć pod wyjście 17 i 18 wtedy wykorzystasz wbudowany przekaznik w module atw pamiętaj tylko że wtedy grzałka max 3kw

  A jak wygląda u ciebie zużycie prądu przez pompe

 • #9#9

  Witam, wszystko już mam podłączone tak jak TY, tylko nie startuje mi ta grzałka wg instrukcji - 11 i 12 sa wyjscia bez prądowe i daje tylko sygnał na przekaznik.
  A zmieniałes pr-ki w jednostce zewnetrznej tak jak sugeruje kolega powyzej BM1 i BM2?, bo ja mam ustawione tylko tak jak do mnie przyszła - fabrycznie. może muszę przestawić.a zużycie, po zamontowaniu podlicznika od 23, 10 do 22, 11 naliczyło mi 540kwh. a od tego 23, 10 do dziś juz jest 1050kwh. jakos szybko leci. dom pow. uż. to 106m2, ocieplone wszystko oprócz strychu, a zima dopiero sie zaczeła.dziś nawet wyskoczył komunikat - HEATER, i sprawdzałem wyjscia w ATW, ale nie było napiecia:(.

  Dodano po 2 [minuty]:

  * 11 i 12 sa wyjscia bez prądowe i daje tylko sygnał na przekaznik. (powinno dawac)

 • #10#10

  Jeżeli nie przestawiłes nic w pompie na zewnątrz to nie współpracuje ona z jednostka atw 01.
  Spróbuj wyłączyć zasilanie atw jeżeli na panelu yr e27nie pojawi się błąd to na 1000% nie komunikuje się i trzeba przestawic z tego co pamiętam w bm1 i bm2 piny w przeciwna stronę niż są ale obejrzyj instrukcje
  U mnie teraz jak podniose temp np. o 5 stopni to załącza się heater i uruchamia stycznik a żeby grzać.
  Po przełączeniu musi być jeszcze zworka w atw na zapotrzebowanie grzania bo jak będzie się komunikować to nie rozpocznie ogrzewaniaJa włączyłem pompe 17wrzesnia w gotowość i od tamtej pory do dziś 1600kwh myślę że jest w miarę ok dom podobna powierzchnia i ocieplenie
  A wyjąłeś gumowe podstawki z wnętrza pompy?
  Producent umieścił je w woreczku w środku na wysokości sprezarki

 • #11#11

  No z tymi gumami to były jaja, zamontowałem na postumencie bez nich, bo w opagowaniu nie było ale lejki do skroplin były w pudełku, wiec pomyslałem ze nie dali, a potem byłakoniecznosc rozebrania przedniej sciany i sie znalazły:)

  Dodano po 22 [minuty]:

  Mówisz że te (czerwone piny) co zaznaczyłem na schemacie strzałkami, przełaczyc w przeciwną stronę?, a te piny numer 8 na BM1 i 2, też przestawiałeś?.

 • #12#12

  nie wszystkie tylko piny numer 8 tak ak napisał wyzej kolega MirNet1 czyli
  bm1 pin 8 na on i
  bm2 pin 8 na on

 • #13#13

  Ok, dzieki, jutro próba, jak nie wypali to ognisko w domu bedzie trzeba zrobić

 • #14#14

  działa wszystko. Pozdrawiam

 • #15#15

  Jak zachowuje się u ciebie grzanie cwu?
  Dogrzewa ci do zadanej temperatury?

 • #16#16

  mam tyko CO, do CWU używam podgrzewacza przepływowego kospel, wydaje mi się, że jest oszczędnie, bo czy korzystasz czy nie, pompa i tak musi dogrzewać.

 • #17lukaskrzy#17

  bergolc wrote:

  Podłączyłem grzałki do swojej pompy.A jak wygląda u ciebie zużycie prądu przez pompe

  Co to znaczy przepiac wtyczke z cn 9 na cn 4? Podpiac pod 11 i 12 wyjscie? A czy one nie sa bezpradowe?
  Ja tez mam haiera ale podlaczylem pod wyjscie 17 i 18 grzalke do co ale jakos jak zalaczy sie heater to ona sie nie uruchamia i zyje swoim zyciem. U mnie na dzien dzisiejszy od 13 pazdziernika do dzisiak 1400 kwh dom 13na9 po zewnetrzych pater plus poddasze i do tego jedna petla w garazu 42 m2 zeby bylo na plusie w zime. W domu temp 22-21. Termoregulator w salonie wlacza i wylacza grzanie pompy.

 • #18#18

  Kiedy uruchamia się ikona heater aktywuje się złącze cn4 pojawia się na nim 220v bez prądowe do załączenie stycznika.
  Ty masz podpiera grzalke z tego co zrozumiałem pod wyjścia 17 i 18 to jest fabryczne wyjście do grzalki bojlera cwu.
  Jeżeli twoja grzałka jest w buforze co to nie zmieniaj nic tylko przełóż wtyczkę cn4 i cn9 wtedy wykorzystasz stycznik wbudowany w atw01.
  Zobacz schemat

 • #19#19

  Rozumiem ze cn 4 i cn9 przepiac (zamienic miejscami)?

  Dodano po 32 [sekundy]:

  Rozumiem ze cn 4 i cn9 przepiac (zamienic miejscami)?

 • #20#20

  Tak zamienić miejscami
  Wtedy cn4 będzie sterować przekaźnikiem wbudowanym który poda napięcie na wyjścia 17 i 18 i pod te wejścia podepnij grzalke która będzie wkręcona do bufora co

 • #21#21

  Dziekuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie widze ze ma Pan duzo wiedzy to moze Pan mi cos podpowie. Chce zamontowac heiera u rodzicow ktorzy mieszkaja w bloku na wsi. Mieszkanie okolo 50 m2. Grzejniki 6 sztuk i pytanie jest nastepujace. Czy pompa da rade grzac wode do 40 stopni celsjusza? U mnie w domu przy okolo 0 stopni pompa grzeje tylko do jakis 34 stopni. Ale dom ma ok. 200 m2 wszedzie podlogowka poj. Jakies 140 l plus do tego zbiornik co 80 l i pompa nie daje rady nagrzac wody. Nie wiem czy robic bez bufora i podpibac bezposrednio do grzejnikow co czy dac jakis maly np 50 l.?

 • #22andrzej lukaszewiczLevel 40  #22

  lukaskrzy wrote:

  Chce zamontowac heiera u rodzicow ktorzy mieszkaja w bloku na wsi. Grzejniki 6 sztuk

  Nie montuj tego na grzejniki, bo rodzice pójdą z torbami z rachunkami za prąd.

 • #23jack63Level 43  #23

  andrzej lukaszewicz wrote:

  Nie montuj tego na grzejniki, bo rodzice pójdą z torbami z rachunkami za prąd.

  Chyba przesadzasz. Dlaczego z torbami przy PC a nie z jakimkolwiek innym źródłem energii cieplnej przy obecnych, a szczególnie przyszłych, cenach energii.
  Grzejniki jako takie nie są problemem. Problemem może być ich aktualna implementacja, czyli parametr wody zasilającej. Jak projektowo były na 70/50 to ich moc przy PC będzie mocno niewystarczająca.
  Każdy przypadek jest inny. Nie ma co uogólniać.

  lukaskrzy wrote:

  Chce zamontowac heiera u rodzicow ktorzy mieszkaja w bloku na wsi.

  Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie montażu pompy ciepła w bloku.

 • #24#24

  jack63 wrote:

  Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie montażu pompy ciepła w bloku.

  Dlaczego?
  Obecnie maja piecyk nie znam mocy ale przypuszczam ze okolo 10-12kw i utrzymywana jest temperatura okolo 40 - 50 stopni.
  Na cieplo wlasciwe wychodzi ze potrzebna moc na grzanie to 7 kw. Maja zainstalowana fotowoltaike rocznie produkuje 7. 5 mwh po odliczeniu 20 procwnt jest 6 mwh 4 na ogrzewanie budynku a 2 na energie uzytkowa. Moim zdaniem najlepsza mozliwosc to pc.

 • #25#25

  lukaskrzy wrote:

  Obecnie maja piecyk nie znam mocy ale przypuszczam ze okolo 10-12kw i utrzymywana jest temperatura okolo 40 - 50 stopni.
  Na cieplo wlasciwe wychodzi ze potrzebna moc na grzanie to 7 kw.

  A co ma chciejstwo do możliwości??? Jak sobie wyobrażasz montaż PC w bloku??? Kto ci na to pozwoli? Jaki rodzaj PC wchodzi w grę? Powietrzna, gruntowa czy cós?
  Gdybać to sobie można, ale jak przychodzi do szczegółów to dopiero się schody zaczynają. Nie jesteś szlachcicem na zagrodzie (domek jednorodzinny) tylko mieszkasz w komunie (blok mieszkalny wielorodzinny). Twoje działanie wpływa na pozostałych mieszkańców budynku, więc trzeba ich o zgodę pytać.
  A dostępna moc jest z reguły patykiem na wodzie pisana. Z paneli PV w szczególności. Więc takie genialne planowanie jest najczęsciej g warte.

 • #26#26

  Hehe rozbawil mnie Pan. Chciejstwo ma tonze jaknsie chce to zawsze sie jakos da. Blok jest na wsi to nie warszawa, spoldzielni tqm nienma ani wspolnoty. Kazdy ma swoj lokal i kazdy ma swoja posesje. Nikt sie nikogo nie czepia. Wiec jezeli nie bede smrodzil sasiadowi to mysle ze jeszcze bedzie klaskal no chyba ze u nas jest cos nie tak z ludzi ze zqlezy im na czystym powietrzu. Po 2 rodzicr maja foltowoltaike ktora produkuje przez rok 7. 5 mwh i to jest fakt. Faky nastepny ze z cieplo wlasciwe wychodzi ze ogrzenie mieszkania wystarczy 7 kw zrodlo ciepla. Po 3 wystarczy zamiast pieca wpiac sie z pompa i dolozyc zbiornik cwuz dobra wezownica. Nie wiem co tutaj jest tqkiego przerazajacego. Jedyne co mnie zastanawia to czy pompa przy minus 10 da raze zagrzac wode do 40 stopni w ukladzie c. O. Czy bedzie trzeba grzalki oraz to czy lepiej 200 l wody w ukladzie czy 100l. Zeby pc ta wode ogrzewala do tem jw. A i zapomialem dodac jak w temacie to mozna sie domyslec ze pc haier monoblok.

 • #27#27

  Ja mam zamontowanego haier 8kw na grzejnikach ostatnie dni przy minus 14 w nocy pompowane parametr na 50 stopni nie miała problemów mam podpięte grzałki ale od początku sezonu jeszcze się nie załączyły.
  Dom powierzchnia 112m2
  Połowa parter druga połowa poddasze. Według ciepło właściwe zapotrzebowanie było chyba 6. 8
  W domu 24stopnie
  Bufor 300l bez wezownic wszystko na wodzie zawory antyzamrozeniowe na zewnątrz.
  Zużycie od początku sezonu 2360kwh do dnia dzisiejszego co i cwu.
  Liczę na max około 6000kwh cały sezon.
  Wcześniejszy piec pracował na 52 stopnie cały sezon i koszt opalu wynosił w tamtym roku 4500tys zł w tym było by napewno drożej.
  Czyli koszty podobne a od połowy września kiedy wcisnolem magiczny start nic nie dotykam poza obserwacja z ciekawości i zmiana temperatury zasilania przy większych mrozach w haier niestety brakuje sterowania krzywa grzewczą.
  Występuje sterowanie temperatura 0-10v ale to oddzielny temat.
  Zlad wody musi wynosić minimum 40 litrów czyli raczej musisz dać przynajmniej nieduży bufor na powrocie pompy
  Ponieważ jest to minimum a te kilka grzejników pewnie nie mają super pojemności.
  A i bufor przyda się przy odszranianiu

 • #28#28

  jack63 wrote:

  Chyba przesadzasz. Dlaczego z torbami przy PC a nie z jakimkolwiek innym źródłem energii cieplnej przy obecnych, a szczególnie przyszłych, cenach energii.
  Każdy przypadek jest inny. Nie ma co uogólniać.

  Problemem jest to, że każda tańsza PC ma bardzo duży spadek mocy wyjściowej i COP przy parametrze czynnika dla grzejników.
  Przykładowo dla A-7 stopni, W 50 stopni, to COP tej pompy będzie poniżej 1, 8, a moc wyjściowa ok 3, 5kW, co powinno wystarczyć na średnio ocieplone mieszkanie 50m2.
  Ale przy A-15 ta PC jest w stanie podać temperaturę 50 stopni, ale o mocy 0, 9kW!!! i COP 1, 4...
  Niewiele droższa konkurencyjna marka klasy średniej o mocy znamionowej 8kW ma 4, 7kW przy A-15, W50 i COP 1, 8

 • #29#29

  andrzej lukaszewicz wrote:

  Problemem jest to, że każda tańsza PC ma bardzo duży spadek mocy wyjściowej i COP przy parametrze czynnika dla grzejników.

  Każde urządzenie chłodnicze ma tym mniejszą moc chłodniczą/grzewczą im niższa jest temp odparowania, a im wyższa skraplania. Jednak na COP/ERR ma największy wpływ temp, a właściwe ciśnienie skraplania, bo to ono robi opory mechaniczne sprężarki i zwiększa pobór mocy elektrycznej silnika. To tak w skrócie o fizyce, której oszukać się nie da. W przeciwieństwie do ludzi, których oszukać jest bardzo łatwo, a czasami wygląda jakby sami tego oszukania chcieli...
  To jak bardzo spada moc chłodnicza/grzewcza oraz COP nie zależy bezpośrednio od ceny urządzenia, ale bardziej od "oszczędności" konstrukcji. A cena zależy głównie od działań marketingowych, a nie od kosztów produkcji.
  Także, już od dawna, cena nie jest wyznacznikiem jakości wykonania czy innych parametrów użytkowych.Jeżeli w danej aplikacji PC SCOP < ok 2. 5 (co okazuje się dopiero po roku), to zakup PC traci sens ekonomiczny i techniczny. Choć inne sensowności zakupu dalej mogą być istotne. Np komfort użytkowania wynikający z automatyki lub choćby komfort czystych rąk i nienadwyrężonego noszeniem węgla kręgosłupa.
  Dlatego powtórzę po raz wtóry: Nie ma jednoznacznych wytycznych czy rad dobrego wujka. Każda instalacja jest inna. Jednego kwota na fakturze za energię elektryczną może zabić, a drugi oceni, że "na waciki".

 • #30LucjakLevel 3  #30

  Witam, mam problem z tą samą pompą. Pompa grzeje wodę prawidłowo, ale nie grzeje prawidłowo CO, temperatura na sterowniku dochodzi do 40 stopni i spada, znowu dochodzi do 40 stopni i spada i tak w kółko. Czy wie ktoś w czym może być problem?

1 - Zasady ogólne

Gwarant, firma Candy Hoover Polska Sp. z o. o. zwana dalej „Haier”, udziela Gwarancji na urządzenia AGD marki HAIER na poniższych warunkach.

Przedmiot gwarancji
Gwarancją objęte są następujące urządzenia marki HAIER: chłodziarki, zamrażarki, chłodziarko-zamrażarki, pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, witryny chłodnicze do win, kuchenki mikrofalowe, piekarniki, czajniki, tostery, wyciskarki do cytrusów oraz blendery.

Czas trwania gwarancji
Gwarancja obowiązuje przez okres 24 miesięcy liczony od daty zakupu.

Zasięg terytorialny
Gwarancja obowiązuje na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i dotyczy wyłącznie urządzeń marki HAIER wprowadzonych do obrotu przez firmę Candy Hoover Polska Sp. na rynek polski.

Ważność
Gwarancja obejmuje urządzenia nowe, pełnowartościowe a uprawnienia gwarancyjne przysługują osobie fizycznej zwanej dalej Klientem, która nabyła towar w celu bezpośrednio nie związanym z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową.
Do realizacji uprawnień gwarancyjnych wymagany jest dowód zakupu oraz prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna. Haier zastrzega sobie prawo odmowy naprawy gwarancyjnej jeśli informacje na dokumencie zakupu i karcie gwarancyjnej są niezgodne z danymi urządzenia. Usunięcie tabliczki znamionowej urządzenia unieważnia gwarancję.

Zgłoszenia i obsługa reklamacji
Problemy techniczne należy zgłaszać na infolinię HAIER nr tel. 22 5851111 lub 0 801081314 lub poprzez stronę internetową http://www. pl zakładka wsparcie serwisowe.

Wady ujawnione w okresie gwarancji zostaną usunięte przez autoryzowany serwis w możliwie najkrótszym terminie, nieprzekraczającym 30 dni licząc od daty przyjęcia zgłoszenia. Naprawy dużych urządzeń AGD wykonywane będą u klienta, w razie konieczności naprawy w warsztacie serwis przewiezie urządzenie do warsztatu i z powrotem. Do naprawy wymagane jest udostępnienie urządzenia przez Klienta.
Jeśli usterki nie da się usunąć Gwarant może podjąć decyzję o wymianie urządzenia na nowe oferując urządzenie identyczne lub o zbliżonych parametrach.
W przypadku gdy wymiana nie będzie możliwa Gwarant wystawi oświadczenie serwisowe umożliwiające rozliczenie reklamacji przez sprzedawcę urządzenia.

Jeśli podczas wizyty technika okaże się, że urządzenie działa prawidłowo lub zgłaszany problem nie jest objęty gwarancją klient może być obciążony kosztami interwencji serwisu.

2 - Ograniczenia

Gwarancja nie obejmuje:

- materiałów i czynności należących do normalnej obsługi eksploatacyjnej, np. zainstalowanie sprzętu, programowanie, czyszczenie filtrów, pompy, wymiana żarówek i bezpieczników, sprawdzenie działania, konserwacja. Usługi w/w są płatne przez Klienta,

- części zużywających się, np. żarówek, uszczelek, filtra węglowego, filtra tłuszczu, filtra wody, pokręteł,

- naprawy lub wymiany, ani zwrotu ceny zakupu w odniesieniu do urządzeń, w których ujawniły się usterki spowodowane zaniedbaniami ze strony klienta oraz/lub eksploatacją niezgodną z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia w momencie sprzedaży, wynikające z uderzenia pioruna, działania warunków atmosferycznych, przepięć oraz przetężeń, niewystarczającego lub nieregularnego zasilania elektrycznego, nieprawidłowego użycia lub użycia niezgodnego z normami technicznymi oraz/lub zasadami BHP obowiązującymi w kraju, w którym urządzenie jest eksploatowane, a także odszkodowania za ewentualne szkody spowodowane przez urządzenia,

- naprawy, wymiany ani zwrotu ceny zakupu w związku z nieprawidłowościami w pracy urządzenia wynikającymi z instalacją niezgodną z instrukcją instalacji dołączoną do urządzenia oraz z napraw bądź modyfikacji urządzenia przeprowadzanych przez nieautoryzowane serwisy, osoby nieupoważnione przez HAIER, a także odszkodowania za ewentualne szkody spowodowane przez urządzenia,

- uszkodzeń mechanicznych i szkód transportowych

- odszkodowania za szkody przypadkowe lub wynikających z utraty lub niemożności wykorzystania urządzenia, odszkodowanie za zepsute artykuły spożywcze, zniszczoną lub zabrudzoną odzież, 

- Haier nie ponosi odpowiedzialności za zgłoszone braki / uszkodzenia dotyczące akcesoriów takich jak: półki do chłodziarek, półki na butelki, pojemniki na jajka, żarówki, itp. w momencie gdy zgłoszenie takie zostanie zarejestrowane po 7 dniach od momentu zakupu sprzętu przez Klienta końcowego,

- Klient traci wszelkie prawa wynikające z gwarancji w przypadku dokonywania nieautoryzowanych napraw lub zmian konstrukcyjnych. Gwarancja może nie mieć zastosowania w sytuacji, gdy sprzęt używany jest do celów przemysłowych, komercyjnych lub innych niezgodnych z przeznaczeniem.

- Montaż urządzenia wymagający specjalistycznego podłączenia, np. płyty kuchennej, piekarnika, musi być przeprowadzony wyłącznie przez instalatora z uprawnieniami w sposób zalecany przez producenta. Zbadanie skuteczności obwodu ochronnego instalacji elektrycznej lub szczelności instalacji gazowej dokonane po montażu urządzenia należy potwierdzić w karcie gwarancyjnej pieczątką i podpisem instalatora pod rygorem utraty uprawnień gwarancyjnych.

Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień klienta wobec sprzedawcy wynikających z przepisów o rękojmi.

Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa

Bezpośredni link do pobrania Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przegląd i instrukcja konfiguracji Haier Ab242acbaa