Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415t

Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415T to profesjonalny podręcznik, który umożliwia w pełni automatyczne sterowanie temperaturą, wilgotnością lub innymi czynnikami w danym pomieszczeniu. Podręcznik ten umożliwia użytkownikom wprowadzenie szczegółowych ram czasowych, w których nastąpi zmiana przestrzeni. Pozwala to zapewnić odpowiedni poziom komfortu, zapobiegając zarówno przegrzaniu, jak i przemarznięciu pomieszczenia. Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415T jest bardzo łatwa w konfiguracji i użyciu, dzięki czemu może być stosowana w szerokim spektrum zastosowań.

Ostatnia aktualizacja: Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415t

Silny wiatr, opady śniegu, na przemian z deszczem i dodatnią temperaturą – pogoda za oknem zmienia się często jak w kalejdoskopie. Automatyka do sterowania ogrzewaniem pozwala nad nią skutecznie zapanować. Można jednak pójść o krok dalej i zainwestować w precyzyjne rozwiązanie, jakim jest możliwość zdalnego sterowania temperaturą w domu w każdym pomieszczeniu i z dowolnego miejsca. Jak zacząć zdalnie sterować ogrzewaniem i jakie daje ono możliwości?

1. Czego potrzebujesz, by zacząć sterować ogrzewaniem online?

Do zdalnego sterowania ogrzewaniem niezbędne są: urządzenie nadrzędne (sterownik grzejnikowy lub podłogowy), urządzenie z dostępem do internetu (telefon, laptop, tablet) oraz bezpłatna aplikacja eModul. Ponadto, jeśli urządzenie nie ma wbudowanego modułu internetowego, to trzeba go nabyć dodatkowo.

W przypadku sterowników podłogowych serii 7 i 8 konieczny jest zakup modułu internetowego ST-505 lub modułu internetowego WiFi RS. Pozwala on na zdalną kontrolę pracy listw L-7e lub L-8e, a także kontrolę pracy zaworów w poszczególnych strefach. W przypadku sterownika podłogowego L-9r dedykowanym rozwiązaniem do zdalnego sterowania jest panel kontrolny M-9r.

Aplikację eModul można pobrać zarówno dla urządzeń z systemem:

  • Android: https://play. emodul&hl=pl
  • iOS: https://apps. com/gb/app/emodul/id1155426727

Jak zacząć?

Jeśli masz zamontowany w domu jeden z systemów TECH Sterowniki, możesz bardzo łatwo dodać opcję zdalnego sterowania. To kwestia zaledwie kilku kliknięć. Poniżej krótka instrukcja, która wszystko wyjaśni.

Na każdym etapie korzystania z aplikacji można bardzo łatwo dokonywać zmian w ustawieniach – zarejestrować moduł lub np. zmienić adres email. Dla wygodniejszego korzystania z aplikacji użytkownik może także dopasowywać wyświetlanie się strony głównej do swoich preferencji poprzez odpowiednie zmiany nazw stref i ich symboli.

Zdalna kontrola i edycja temperatury

Zdalne sterowanie to kolejna z możliwości, jaką daje automatyka domowa, a która pozwala zyskać większą kontrolę nad tym, co dzieje się w twoim domu podczas twojej nieobecności. To daje komfort psychiczny, bo wiesz, że w każdej chwili możesz sprawdzić ustawienia i dokonać zmian w zależności od swoich preferencji. Dzięki zaprogramowanym czasowo urządzeniom można symulować obecność domowników w danym budynku i sprawdzić, co dzieje się w nieruchomości w czasie, kiedy wcale nas w niej nie ma. pl/blog/! uploads/sterowanie_temperatura_przez_int. webp" alt="Sterowanie temperaturą przez internet - możliwości" width="850" height="360"/>

W zależności od potrzeb użytkownika można utrzymywać w pomieszczeniach stałą temperaturę lub zdefiniować harmonogramy, zgodnie z którymi będzie pracowała instalacja. Po wejściu w podgląd konkretnej strefy wyświetlana jest wartość oznaczająca bieżącą temperaturę w strefie, a poniżej – temperaturę zadaną przez użytkownika. Temperatura zadana zależy od domyślnych ustawień danego harmonogramu tygodniowego. Przejście w tryb stałej temperatury pozwala na ustawienie innej wartości zadanej, która będzie obowiązująca w strefie bez względu na zmianę pory dnia. W przypadku wyboru stałej temperatury jest możliwe także skorzystanie z funkcji temperatury z ograniczeniem czasowym. Oznacza to pracę na danych ustawieniach poprzez określony czas, a po jego upływie powrót do wcześniej ustalonego trybu.

Harmonogram lokalny pozwala na zdefiniowanie ustawień pracy dla jednej strefy, a harmonogram lokalny, na ustalenie za jednym razem parametrów dla wszystkich obsługiwanych stref.

W przypadku ogrzewania grzejnikowego wyświetlana jest dodatkowo informacja o poziomie procentowym baterii, czujnika temperatury oraz siłownika/siłowników pracujących w strefie, a także ich zasięgu.

Jak odbywa się komunikacja internetowa?

System scentralizowany to taki, w którym wymiana informacji odbywa się za pośrednictwem głównego modułu. Urządzenie nadrzędne, jakim w tym wypadku jest sterownik grzejnikowy lub podłogowy, w zależności od wprowadzanych zdalnie zmian przez użytkownika steruje pracą urządzenia grzewczego. Jednocześnie odbiera sygnał od czujników lub regulatorów umieszczonych w różnych pomieszczeniach, które na bieżąco komunikują bieżące pomiary, co tworzy sieć powiązań między nimi.

Dzięki sterowaniu przez internet można zaoszczędzić czas konieczny na dokonywanie ustawień w domu, pieniądze, ponieważ można szybko zredukować temperaturę w domu, kiedy stoi pusty, jeśli zapomnieliśmy to zrobić w domu. To także oszczędność energii w związku z obniżeniem zużycia opału, co dodatkowo ma pozytywny wpływ na środowisko, do którego dostaje się mniej szkodliwych zanieczyszczeń.

Przeczytaj także: Bezpieczny montaż i eksploatacja sterowników – o czym warto pamiętać

Przyszłość pełna zdalnych możliwości

Dzięki naszej autorskiej aplikacji dziś możesz sterować ogrzewaniem zawsze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Bez względu na to, czy masz w domu ogrzewanie podłogowe, czy grzejnikowe, możesz sprawnie zarządzać nim z każdego miejsca na ziemi. To bardzo dobra opcja dla osób, które często zmagają się z brakiem czasu. Nawet jeśli wyszedłeś w pośpiechu do pracy albo wyruszyłeś na urlop i zapomniałeś zmienić ustawień temperatury, teraz możesz to zawsze szybko i bez wyrzutów sumienia naprawić. Redukcja ciepła w pustych pomieszczeniach z pewnością przyniesie Ci oszczędności!

A jeśli jeszcze nie wiesz, jak dobrać sterowniki do swojej instalacji grzewczej, to skorzystaj z darmowego konfiguratora dostępnego na stronie: https://www. pl/konfigurator-systemow/pl/typ

Równie istotne co dopasowanie urządzeń jest wybór osoby, która zajmie się instalacją systemu. W naszym poradniku: Jak wybrać dobrego instalatora centralnego ogrzewania znajdziesz garść wskazówek na ten temat.

  • Jeśli szukasz narzędzia, które powiadomi cię o łączeniu się nieznanych urządzeń do twojej sieci, wybierz GlassWire;
  • Dzięki funkcji zamrażania czasu, dostępnej w PortExpert, analizie poddamy wszystkie otwarte aplikacje w określonym momencie;Przydatne są również narzędzia, takie jak Speedtest by Ookla, pozwalające wykonać pomiar prędkości pobierania i wysyłania danych. Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet. pl

Licznik internetu – jak wybrać odpowiedni program?

Choć mało kto używa z programów do monitorowania łącza sieciowego, czas to zmienić. Każdy użytkownik, niezależnie w jaki sposób nawiązuje połączenie z internetem, powinien posiadać na komputerze takie narzędzie z kilku powodów. Przede wszystkim dzięki dedykowanej aplikacji, nazywanej czasem licznikiem internetu, możemy dokładnie przyjrzeć się statystykom związanym z wykorzystywaniem pakietu danych. W taki sposób łatwo wskazać programy, które wcale nie są nam niezbędne, a zabierają sporą część transferu. Drogą eliminacji mamy szansę wyłączyć wybrane narzędzia i w ten sposób zoptymalizować działanie łącza oraz całego sprzętu komputerowego. Licznik internetu ma także wiele innych zastosowań, a jednym z nich jest opcja kontrolowania ruchu sieciowego, dzięki czemu szybko wykryjemy pojawiające się niebezpieczeństwa, takie jak nieautoryzowane obciążenie stacjonarnego czy mobilnego połączenia. W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze programy do monitorowania sieci – wybierz rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.

GlassWire

Pierwsza propozycja to GlassWire, czyli profesjonalny program do monitorowania połączenia internetowego. Narzędzie gromadzi szczegółowe statystyki wykorzystania łącza z podziałem na adresy IP/hosty, aplikacje i usługi systemowe, a nawet typy ruchu sieciowego. W ten sposób będziemy mogli na bieżąco obserwować ilość odebranych i wysłanych danych, dzięki czemu wykryjemy nieautoryzowaną aktywność poszczególnych procesów. Za sprawą wbudowanej w GlassWire zapory sieciowej z łatwością zablokujemy działanie podejrzanych połączeń. Program może pochwalić się również przydatną funkcją jaką jest monitor WLAN, który powiadomi nas o przyłączeniu się nieznanych urządzeń do naszej sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Pobierz program GlassWire

Foto: Komputer Świat

PortExpert

Darmowy licznik internetu PortExpert pozwala na kontrolę programów korzystających z komunikacji TCP/UDP. Oprogramowanie może automatycznie zidentyfikować protokół używany do łączenia się z określonym adresem: FTP, TCP, HTTP, a także dostarczy wiedzy o procesach systemowych. PortExpert wyświetli listę programów, które uzyskują dostęp do sieci w czasie ich działania, i oferuje szereg funkcji, zapewniających nam szczegółowe informacje o transferze, potencjalnych zagrożeniach dla systemu oraz uruchomionych procesach. W obrębie ostatniej kategorii, aplikacja pokaże nam protokół połączenia, adres i port lokalny oraz zdalny, nazwę i numer ID procesu. PortExpert posiada także ciekawą funkcję zamrożenia czasu, co pozwala na analizę wszystkich monitorowanych aplikacji w określonym momencie.

Pobierz program PortExpert

NetGraph

NetGraph to skromny, aczkolwiek praktyczny program pełniący rolę licznika internetu. Całe funkcjonowanie aplikacji polega na wizualnym monitorowaniu w czasie rzeczywistym wybranego połączenia internetowego. Udostępnione za darmo narzędzie NetGraph na specjalnym widgecie na pulpicie przedstawia aktualny ruch przychodzący i wychodzący do/z komputera. Wśród dodatkowych funkcji warto jeszcze wspomnieć o mechanizmie odpowiedzialnym za przeprowadzanie testów mierzących opóźnienia (tzw. ping) pomiędzy danymi adresami IP. Niewątpliwą zaletą programu jest brak wymogu jego instalacji na desktopach i laptopach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Microsoft Windows 7, 8 i 10. wintools. info/index. php/netgraph">Pobierz program NetGraph

HTTP Analyzer

HTTP Analyzer to przydatne narzędzie, które pozwala monitorować, śledzić, debugować i analizować ruch HTTP/HTTPS w czasie rzeczywistym. Program składa się z dwóch komponentów – samodzielnej aplikacji EXE dla systemu Windows, umożliwiającej przechwytywanie i przeglądanie ruchu HTTP/HTTPS z określonego procesu, oraz dodatku, który integruje się z dolną częścią okna Internet Explorer lub Mozilla Firefox i można go otwierać i zamykać z paska narzędzi tych przeglądarek. Aplikacja oprócz tego zapewni informacje o wykonywanych operacjach w systemie, a ich treść można wyeksportować do pliku w formacie XML. HTTP Analyzer oferuje darmową wersję testową, jednak nie integruje się z innymi przeglądarkami niż Internet Explorer lub Mozilla Firefox, a, jak dobrze wiemy, coraz mniej użytkowników korzysta z tych programów. ieinspector. com/httpanalyzer/">Pobierz program HTTP Analyzer

Speedtest by Ookla

Zestawienie zamyka Speedtest by Ookla, czyli darmowa aplikacja przeznaczona do przeprowadzania pomiarów szybkości połączenia internetowego. Dzięki niej w komfortowy sposób sprawdzimy maksymalną możliwą do uzyskania prędkość pobierania i wysyłania danych. Tak samo jak ma to miejsce w przypadku oficjalnej strony internetowej speedtest. net, tak i tutaj wybierzemy lokalizację serwera, na którym ma zostać wykonany pomiar. speedtest. net/pl/apps/windows">Pobierz program Speedtest by Ookla

§ 66.

1.

Funkcjonariusze i pracownicy w postępowaniu z osadzonymi powinni zachować ostrożność, mając na uwadze możliwość agresji z ich strony, a także postępowania naruszającego porządek lub bezpieczeństwo.

2.

Funkcjonariusze i pracownicy mają obowiązek przeciwdziałania postępowaniu naruszającemu ustalony porządek lub bezpieczeństwo jednostki organizacyjnej oraz niezwłocznego meldowania o takich zdarzeniach właściwemu przełożonemu lub dowódcy zmiany.

§ 67.

W jednostce organizacyjnej przeprowadza się następujące kontrole:

1)

osobistą lub pobieżną osadzonego;

2)

cel i innych pomieszczeń w oddziałach mieszkalnych;

3)

pomieszczeń poza oddziałami mieszkalnymi;

§ 68.

Kontrolę osobistą przeprowadza się w następujący sposób:

1)

osadzony opróżnia kieszenie, zdejmuje obuwie, odzież oraz bieliznę;

2)

obuwie, odzież oraz bieliznę poddaje się kontroli;

3)

funkcjonariusz dokonuje oględzin jamy ustnej, nosa, uszu, włosów oraz oględzin ciała;

4)

oględziny ciała mogą polegać również na pochyleniu się lub przykucnięciu w celu sprawdzenia okolic odbytu i genitaliów;

5)

w trakcie kontroli osadzony powinien być częściowo ubrany; funkcjonariusz najpierw kontroluje część odzieży, a przed kontrolą kolejnej części osadzony może się ubrać;

6)

podczas oględzin funkcjonariusz nie powinien dotykać osadzonego.

§ 69.

1.

Kontrola pobieżna polega na powierzchownym sprawdzeniu odzieży, obuwia i przedmiotów posiadanych przez osadzonego.

2.

Kontrolę pobieżną przeprowadza się w szczególności:

1)

każdorazowo po wyjściu i przy powrocie do celi;

2)

przed opuszczeniem miejsca zatrudnienia i po powrocie do niego.

3.

W zakładzie karnym typu półotwartego i otwartego dyrektor może określić odstępstwo od zasad określonych w ust. 2.

4.

W zakładzie karnym typu zamkniętego dyrektor może określić odstępstwo od zasady określonej w ust. 2 pkt 1 w przypadku zastosowania art. 90 pkt 1 kodeksu.

§ 70.

Kontrolę cel i innych pomieszczeń w oddziałach mieszkalnych przeprowadza się w następujący sposób:

1)

wyznaczony funkcjonariusz opracowuje plan kontroli cel i innych pomieszczeń zatwierdzany przez dyrektora lub upoważnionego funkcjonariusza;

2)

opracowując plan, o którym mowa w pkt 1, należy w szczególności:

a)

zachować zróżnicowaną częstotliwość kontroli,

b)

objąć kontrolą wszystkie pomieszczenia, w których przebywają osadzeni bez dozoru funkcjonariusza,

c)

zachować zwiększoną częstotliwość kontroli w celach i innych pomieszczeniach, których ściany stanowią część ogrodzenia ochronnego zakładu;

3)

w czasie kontroli zwraca się uwagę w szczególności na:

a)

stan zabezpieczeń techniczno-ochronnych,

b)

stan podłóg, ścian i stropów,

c)

stan i miejsce usytuowania sprzętu kwaterunkowego,

d)

ilość odzieży i obuwia,

e)

stan, ilość i rodzaj posiadanych przez osadzonych przedmiotów,

f)

stan, ilość i rodzaj narzędzi wydanych osadzonym do użytku,

g)

stan zagrożenia pożarowego;

4)

funkcjonariusze zakładu mają prawo zatrzymać znajdujące się w celi przedmioty celem ustalenia zasadności ich posiadania lub poddania szczegółowej kontroli;

5)

pomieszczenia, w których osadzeni przebywają czasowo, poddaje się kontroli przed ich przybyciem i po ich wyjściu.

§ 71.

Kontrolę pomieszczeń poza oddziałami mieszkalnymi, w których przebywają osadzeni, wykonuje się przed ich przybyciem i po ich wyjściu.

§ 72.

1.

Kontrola generalna polega, w szczególności, na przeprowadzeniu w jednym czasie kontroli:

1)

osobistej wszystkich osadzonych;

3)

pomieszczeń, w których osadzeni przebywają stale lub czasowo.

2.

Kontrolą generalną kieruje dyrektor lub wyznaczony przez niego funkcjonariusz, który dokonuje podziału osób biorących udział w kontroli na grupy, wyznacza ich dowódców i określa zadania.

3.

W kontroli generalnej biorą udział wszyscy funkcjonariusze i pracownicy, którzy mają taki obowiązek zawarty w umowie o pracę, o ile nie wykonują w tym czasie innych zadań określonych przez kierownika jednostki organizacyjnej.

4.

W czasie trwania kontroli generalnej ruch osadzonych ogranicza się do niezbędnych potrzeb.

5.

Z kontroli sporządza się protokół zbiorczy.

6.

Dyrektor może podjąć decyzję o kontroli wyznaczonego rejonu, pawilonu lub oddziału mieszkalnego jednostki organizacyjnej. W trakcie tej kontroli osadzonych poddaje się kontroli osobistej oraz stosuje zasady, o których mowa w § 70 pkt 3.

§ 73.

1.

Podstawą wypuszczenia na zewnątrz zakładu osadzonego konwojowanego oraz osadzonego uprawnionego do samodzielnego przebywania poza terenem jednostki organizacyjnej jest przepustka.

2.

Dowódca konwoju posiada przepustkę albo wykaz transportowy lub wykaz osadzonych.

3.

W oddziale zewnętrznym lub oddziale tymczasowego zakwaterowania skazanych przepustkę oraz wykaz osadzonych podpisuje upoważniony przez dyrektora funkcjonariusz.

4.

Grupa skazanych uprawniona do samodzielnego przebywania poza terenem jednostki organizacyjnej może ją opuścić na podstawie przepustki, o której mowa w ust. 1.

5.

Osadzonemu na czas samodzielnego pobytu poza terenem jednostki organizacyjnej wydaje się kartę tożsamości.

§ 74.

Zatrudnienie osadzonych może być realizowane:

1)

w pełnym systemie konwojowania;

2)

w zmniejszonym systemie konwojowania;

§ 75.

W pełnym systemie konwojowania w szczególności:

1)

rejon zatrudnienia zabezpiecza się ogrodzeniem ochronnym;

2)

wewnątrz rejonu zatrudnienia wyznacza się wyłącznie stanowiska nieuzbrojone;

3)

wzdłuż linii ogrodzenia ochronnego można wyznaczyć stanowiska uzbrojone.

§ 76.

W zmniejszonym systemie konwojowania:

1)

konwojenta można wyposażyć w broń palną;

2)

grupa robocza może być podzielona na podgrupy.

§ 77.

Zatrudnienie bez konwojenta organizuje się w grupach lub na pojedynczych stanowiskach pracy.

§ 78.

1.

W protokole rozpoznania miejsca pracy osadzonych określa się:

1)

sposób konwojowania i liczbę konwojentów, z uwzględnieniem czasu i miejsca pracy oraz kategorii i liczby zatrudnionych osadzonych;

2)

obowiązki i wyposażenie konwojentów grupy roboczej;

3)

środki łączności i sposób alarmowania.

2.

Obowiązki konwojenta grupy roboczej określa się w instrukcji stanowiskowej.

§ 79.

Konwojent grupy roboczej na czas konwojowania otrzymuje przepustkę lub wykaz zatrudnionych osadzonych.

§ 80.

Dyrektor ustala plan kontroli miejsc pracy osadzonych zatrudnionych poza terenem zakładu oraz wyznacza funkcjonariuszy do ich realizacji.

§ 81.

W umowie z kontrahentem zatrudniającym osadzonego określa się w szczególności:

1)

obowiązki w zakresie współdziałania z funkcjonariuszem kontrolującym miejsce pracy;

2)

zakres zadań ochronnych;

3)

pracownika odpowiedzialnego za bezpośredni nadzór nad pracą osadzonego.

§ 82.

Zatrudnienie osadzonego poza ustalonymi godzinami jego pracy, a także w odmiennych niż ustalone warunkach wymaga każdorazowo zgody dyrektora i określenia przez niego sposobu dozorowania lub konwojowania zatrudnionego.

§ 83.

1.

Dyrektor albo osoba przez niego upoważniona wyznacza skład konwoju oraz podejmuje decyzję o jego uzbrojeniu i wyposażeniu.

2.

Wyposażenie i uzbrojenie ustala się w zależności od warunków i trasy konwojowania, odległości do miejsca przeznaczenia, a także liczby osadzonych oraz ich zagrożenia dla bezpieczeństwa realizowanego konwojowania.

§ 84.

1.

Do konwojowania jednego osadzonego lub grupy do 10 osadzonych wyznacza się co najmniej dwóch konwojentów.

2.

W zakładzie karnym typu zamkniętego w sytuacji zagrożenia życia osadzonego dyrektor lub osoba go zastępująca może podjąć decyzję o konwojowaniu osadzonego w czasie przewożenia go pojazdem zespołu ratownictwa medycznego przez jednego funkcjonariusza.

3.

Skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu półotwartego lub otwartego może być konwojowany przez jednego funkcjonariusza.

4.

Skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu półotwartego zatrudniony bez konwojenta lub skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu otwartego może w przypadku korzystania z zabiegów lub hospitalizowania w pozawięziennym podmiocie leczniczym udać się do tego podmiotu bez konwojenta.

5.

W przypadku konwojowania skazanych, o których mowa w ust. 3, konwojent może być nieuzbrojony.

§ 85.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach osadzony przebywający w szpitalu pozawięziennym może być konwojowany przez funkcjonariuszy z innej - najbliższej ze względu na położenie podmiotu wykonującego działalność leczniczą - jednostki organizacyjnej.

§ 86.

Kierownik działu ochrony lub upoważniony przez niego funkcjonariusz przekazuje informację dowódcy konwoju innego niż Służby Więziennej dotyczące charakterystyki konwojowanego osadzonego niebezpiecznego.

§ 87.

Konwojowanie pieszo odbywa się pojedynczo lub w grupie w szyku zwartym w kolumnie marszowej, zgodnie z przepisami o ruchu pieszym na drogach publicznych.

§ 88.

1.

Do konwojowania osadzonego niebezpiecznego wykorzystuje się pojazd używany do celów specjalnych - pojazd operacyjno-konwojowy.

2.

Konwojowanie osadzonych niebezpiecznych odbywa się pojedynczo lub w grupach nie większych niż trzyosobowe.

3.

Konwojowanie grupy osadzonych niebezpiecznych realizuje Grupa Interwencyjna Służby Więziennej.

§ 89.

1.

Cele wyznaczone do wykonywania kary dyscyplinarnej umieszczenia w celi izolacyjnej wyposaża się w wewnętrzne kraty zainstalowane za drzwiami wejściowymi i przed otworami okiennymi.

2.

Okna celi, o której mowa w ust. 1, wyposaża się w siatki oraz przesłony.

3.

Sprzęt kwaterunkowy stanowiący wyposażenie celi, o której mowa w ust. 1, jest trwale mocowany.

§ 90.

1.

W uzasadnionym przypadku osadzonego ukaranego karą dyscyplinarną umieszczenia w celi izolacyjnej można umieścić w innej celi niż określona w § 89.

2.

W celu zapewnienia porządku, bezpieczeństwa lub powierzchni mieszkalnej, o której mowa w art. 110 § 2 kodeksu, dyrektor może podjąć decyzję o umieszczeniu w celi izolacyjnej osadzonego nieukaranego karą dyscyplinarną umieszczenia w takiej celi.

§ 91.

Wniosek w sprawie zakwalifikowania osadzonego do osadzonych niebezpiecznych sporządza kierownik działu ochrony.

§ 92.

1.

Kierownik działu ochrony sporządza w dwóch egzemplarzach kartę osadzonego niebezpiecznego, której jeden egzemplarz otrzymuje dowódca zmiany, a drugi - oddziałowy pełniący służbę w oddziale, w którym jest umieszczony osadzony niebezpieczny.

2.

Oddziałowy zapoznaje każdego funkcjonariusza i pracownika pozostającego w bezpośrednim kontakcie z osadzonym niebezpiecznym z informacjami zawartymi w karcie, o której mowa w ust.

§ 93.

1.

Osadzonego niebezpiecznego umieszcza się w celi usytuowanej w oddziale przeznaczonym dla tej kategorii osadzonych.

2.

Osadzonego niebezpiecznego przebywającego w oddziale szpitalnym, ośrodku diagnostycznym lub odbywającego karę w systemie terapeutycznym można umieścić w celi usytuowanej w oddziale nieprzeznaczonym dla osadzonych niebezpiecznych.

§ 94.

1.

Celę mieszkalną dla osadzonego niebezpiecznego wyposaża się w szczególności w:

1)

wewnętrzne kraty zainstalowane za drzwiami wejściowymi i przed otworami okiennymi;

2)

siatki i przesłony montowane w otworach okiennych;

3)

kraty okienne ze stali o podwyższonej wytrzymałości na przecinanie lub zabezpieczone elektronicznie;

4)

sprzęt kwaterunkowy trwale mocowany.

2.

Zabezpieczenia techniczno-ochronne, o których mowa w ust. 1 pkt 1-3 oraz w § 89 ust. 1 i 2, można zastąpić innymi zabezpieczeniami, które będą odpowiednio spełniać ich zadania ochronne.

§ 95.

1.

Celę mieszkalną oraz miejsca i pomieszczenia, w których przebywa osadzony niebezpieczny, kontroluje się codziennie.

2.

Celę i pomieszczenia, w których przebywa osadzony niebezpieczny, otwiera się w szczególności:

1)

w porze dziennej w obecności co najmniej dwóch funkcjonariuszy;

2)

w porze nocnej i w czasie apelów w obecności co najmniej trzech funkcjonariuszy;

3)

w przypadku zagrożenia życia osadzonego funkcjonariusz, w obecności drugiego funkcjonariusza, może podjąć decyzję o otwarciu celi w porze nocnej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa osobistego, po uprzednim poinformowaniu dowódcy zmiany.

3.

O zamiarze wypuszczenia osadzonego niebezpiecznego z oddziału mieszkalnego i o jego powrocie na ten oddział powiadamia się dowódcę zmiany.

4.

O zamiarze wypuszczenia z celi mieszkalnej osadzonego niebezpiecznego odbywającego karę w systemie terapeutycznym, przebywającego w oddziale szpitalnym lub w ośrodku diagnostycznym i o jego powrocie powiadamia się dowódcę zmiany.

§ 96.

1.

Miejsca i pomieszczenia dla osadzonego niebezpiecznego wyznaczone do pracy, nauki, widzeń, czynności procesowych, odprawiania nabożeństw, na spotkania religijne oraz zajęcia kulturalno-oświatowe, z zakresu kultury fizycznej i sportu wyposaża się odpowiednio w zabezpieczenia techniczno-ochronne, o których mowa w § 94 ust. 1 pkt 1-3.

2.

Plac spacerowy przeznaczony dla osadzonego niebezpiecznego:

1)

nie może przylegać do linii zewnętrznej ogrodzenia;

2)

może stanowić linię ogrodzenia wewnętrznego zakładu, jeżeli ogrodzenie placu spacerowego wykonane jest z materiału pełnego;

3)

zabezpiecza się w szczególności przez przykrycie go metalowymi prętami.

3.

W oddziale dla osadzonych niebezpiecznych w porze dziennej pełni służbę dwóch funkcjonariuszy.

§ 97.

1.

W czasie wykonywania obowiązków służbowych w bezpośrednim kontakcie z osadzonym niebezpiecznym funkcjonariusze wykonujący zadania ochronne są wyposażeni w osobiste sygnalizatory alarmowe oraz środki przymusu bezpośredniego.

2.

Ilość i rodzaj środków przymusu bezpośredniego, środków ochrony oraz innego wyposażenia określa dyrektor.

§ 98.

1.

Decyzję w sprawie rozmieszczenia osadzonego niebezpiecznego podejmuje kierownik działu ochrony w uzgodnieniu z kierownikiem działu penitencjarnego lub ewidencji.

2.

W celi mieszkalnej nie można umieszczać więcej niż trzech osadzonych niebezpiecznych ani osadzać ich wspólnie z innymi osadzonymi.

3. 110 § 2 kodeksu, dyrektor może podjąć decyzję o umieszczeniu w celi dla osadzonych niebezpiecznych innych osadzonych, z zastrzeżeniem ust. W takim przypadku zachowanie osadzonego umieszczonego w celi dla osadzonych niebezpiecznych nie podlega monitorowaniu, chyba że zachodzi okoliczność, o której mowa w art. 116 § 5a kodeksu.

§ 99.

1.

Dopuszcza się poruszanie osadzonych niebezpiecznych w grupach nie większych niż trzyosobowe.

2.

W przypadkach, o których mowa w ust. 1, dozór funkcjonariuszy należy wzmocnić.

3.

Poza celą mieszkalną oraz miejscami i pomieszczeniami, o których mowa w § 96 ust. 1 i 2, osadzony niebezpieczny pozostaje pod bezpośrednim dozorem co najmniej dwóch funkcjonariuszy.

4.

Na trasie poruszania się osadzonego niebezpiecznego wstrzymuje się ruch innych osadzonych.

§ 100.

Osadzony niebezpieczny nie może być zatrudniony poza oddziałem przeznaczonym dla tej kategorii osadzonych oraz przy pracach wymagających posługiwania się przedmiotami niedozwolonymi.

§ 101.

Osadzony niebezpieczny dokonuje w zakładzie zakupów przez złożenie zamówienia wyznaczonemu funkcjonariuszowi lub pracownikowi. Zamówione przedmioty dostarcza się osadzonemu do celi mieszkalnej.

§ 102.

1.

Ruch osadzonych po terenie zakładu:

1)

jest zorganizowany oraz dozorowany przez funkcjonariuszy lub pracowników;

2.

§ 103.

1.

Ewidencja ruchu osadzonych jest prowadzona w oddziałowej książce ruchu.

2.

W zakładzie karnym typu półotwartego i otwartego dyrektor może określić odstępstwo od wymogów określonych w ust.

§ 104.

1.

Osadzeni zatrudnieni na terenie jednostki organizacyjnej pozostają pod dozorem wyznaczonego funkcjonariusza lub pracownika.

2.

W przypadku konieczności opuszczenia miejsca zatrudnienia przez osobę, o której mowa w ust. 1, obowiązki, o których mowa w § 56 pkt 3, przejmuje wyznaczony pracownik lub funkcjonariusz.

3.

§ 105.

1.

Apel przeprowadza się, sprawdzając zgodność stanu faktycznego osadzonych ze stanem ewidencyjnym.

2.

W czasie apelu stosuje się następujące przedsięwzięcia ochronne:

1)

wstrzymuje się ruch osadzonych w zakładzie;

2)

wyznacza się funkcjonariusza wyposażonego w bezprzewodowe środki łączności do ubezpieczania apelu na zewnątrz oddziału mieszkalnego lub w miejscu niedostępnym dla osadzonych, który dysponuje kluczami do drzwi i krat wejściowych;

3)

o rozpoczęciu i zakończeniu apelu w danym oddziale mieszkalnym prowadzący apel informuje funkcjonariusza pozostającego w wartowni;

4)

otwiera się kolejno drzwi tylko jednej celi lub innych pomieszczeń.

3.

W zakładzie karnym typu półotwartego i otwartego dyrektor może ustalić odstępstwo od wymogów, o których mowa w ust.

§ 106.

1.

Spacery osadzonych odbywają się na wyznaczonych placach pod dozorem spacerowego.

2.

Spacery są przeprowadzane na podstawie planu spacerów, w którym określa się podział osadzonych na grupy spacerowe i miejsce odbywania spacerów.

3. 1 i 2.

Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415t

Bezpośredni link do pobrania Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415t

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Kontrola pomieszczenia Api Podręcznik Hitachi C1415t